Lombok

Lombok

Lombok je spolu se sousedním ostrovem Sumbawa součástí provincie Západní Nusa Tenggara. Mataram, hlavní město provincie, se nachází na západě ostrova Lombok. S přibližně 350 000 obyvateli je největším městem ostrova. Na ostrově Lombok se nachází druhá nejvyšší hora Indonésie – Gunung Rinjani 3 726 m.n.m. a je tak druhou nejvyšší sopkou Indonésie. Lombok je velmi hornatý a díky dešťům z hor, má i velmi urodná údolí, kde se místní obyvatelstvo hojně věnuje pěstování tabáku, skořice, sóji, kávy, chilli papriček a dalších plodin.

Zdejší krásné pláže s četnými lagunami a nádherně čistou vodou, nejsou tak obsazeny lidmi a může se stát, že budete na pláži prakticky sami. Jsou obklopeny vrcholky hor a díky tomu zde spatříte překrásná panorama. Lombok je také proslulý svým řemeslným uměním a to hlavně hrnčířstvím, tkalcovstvím a košíkářstvím. Na ostrově najdete také několik perlových farem pěstujících perly různých variant.

Zážitky na Lomboku

Kuta Lombok
Kuta Lombok

Okouzlující a nedotknuté pláže ostrova Lombok. Na tomto místě budete mít pocit, že se zastavil čas. Následně Vás bude čekat oběd v místní restauraci, která se nachází na kopci krásným výhledem na celý záliv.

Lombok vodopády
Lombok vodopády

Vodopády na Lomboku schované v divoké přírodě. Čeká Vás dobrodružná cesta pralesem a na jejím konci nezapomenutelný pohled.