Bali

Bali

Nezáleží, kolik dnů na Bali strávíte. To nejkrásnější z různých tváří ostrova Vám ukážeme, i kdybyste tady trávili třeba jenom 14 dní. Uvidíte nádhernou přírodu, moře, zvířata, tisíce chrámů, rýžová pole i úchvatné pralesy. Ochutnáte skvělé jídlo, načerpáte atmosféru balíjských restaurací a pokecáte s místními.

Bali je součást Indonéského souostroví (více než 70000) ostrovů, ležících mezi Malajsií na západě a Austrálií na východě a je to jeden z největších a turisty nejvíce navštěvovaných ostrovů Indonésie. Ostrov Bali má na šířku asi 153 km a na délku cca 112 km, rozlohu 5632 km². Nejvyšší horou země je v současnosti aktivní sopka Mount Agung s nadmořskou výškou 3142 metrů nad mořem, ke které také pořádáme velmi zajímavé výlety. Kromě Mount Agung je na ostrově ještě sopka Mount Batur, která je také stále aktivní a neméně zajímavá.

Na Bali se můžete kochat jak nádhernou panenskou přírodou, písčitými plážemi, terasovitými rýžovými poli a pralesy, tak i množstvím chrámů, vesniček s domorodými obyvateli a jejich uměním (malby, sochy, hudba, tanec, zpracování zlata a stříbra). Podmořský svět kolem Bali je jeden z nejbohatších na světě, takže potápění či jen šnorchlování byste si neměli nechat ujít. Co se týče kultury, Bali zůstalo jedinou hinduistickou společností v jihovýchodní Asii a aktivní náboženský život zasahuje do všech oblastí současného života. Denně se něco slaví a často uvidíte, jak brzy ráno před prací místní obyvatelé, v tradičních šatech, dávají objeti bohům — dobrým i zlým.

Dalším důvodem proč navštívit Bali je kuchyně. Základem je rýže, nudle a zelenina. Rýže nebo nudle se zeleninou či masem jsou doplněny kořením z ostrovů, například pepřem nebo čili papričkami. Dále se do jídel často přidává i kokosové mléko. Mimo jídla stojí za to ochutnat i džusy z místního ovoce, které jsou vždy čerstvé a jejich chuť je nepopsatelná.

Zážitky na Bali

Život balijce
Život balijce

Poznejte a vyzkoušejte jak místní lidé žijí. Objevte jejich životní styl, zkuste si pěstování rýže. Nevynecháme ani kakaové plantáže a kokosové stromy.

Ubud
Ubud

Návštěva tradičních vesnic, procházka lesem volně žijících opic, ochutnávka proslulé cibetkové kávy nebo terasovitá rýžová pole. Ubud při Vaší návštěvě Bali nesmí chybět.

Karangasem
Karangasem

Východní část Bali nabízí pohled na život místních, který neztratil na své jedinečnosti. Netopýří jeskyně Goa Lawah, vesnička Tenganan s místními obyvateli a královské zahrady Tuman Sukasada.

Batukaru
Batukaru

Chrám Taman Ayun, hinduistický chrám Batukaru, přírodní památka zapsaná v UNESCO a horké prameny zasazené do přírody deštného pralesa.

Rafting v Ubudu
Rafting v Ubudu

Užijete si 8 kilometrovou projížďku divokou řekou, obklopení krásnou přírodou. Sjíždění řeky a umělecký Ubud je skvělá kombinace pro ty, co mají rádi trochu dobrodružství a jsou také zvědaví, co balijská kultura nabízí.

Národní park Bali
Národní park Bali

Národní park Vám ukáže jak moc je pro Balijce zemědělství důležité. Užijete si krásnou přírodu, muzeum, pláž i chrámy.

Besakih
Besakih

Největší hinduistický chrám na Bali, Besakih - matka všech chrámů, rýžové polička, tropické plantáže i výhled na horu Agung. To je výlet do středozemí.

Výstup na sopku Agung
Výstup na sopku Agung

Výstup na nejvyšší sopku Bali patří k náročnějším výstupům a doporučujeme jej pro zkušené, třeba jako challenge. Trek trvá 6-7 hodin a jde se v noci. Cesta končí pohledem na nádherný východ slunce.

Výstup na sopku Batur
Výstup na sopku Batur

Pro milovníky výstupů, přírody a východu slunce je výstup na aktivní sopku Batur jako dělaný. Výstup je vhodný i pro běžně fyzicky zdatné jedince.

Lovina
Lovina

Kombinace přírody, rýžových teras a pláže – to je výlet na Lovinu. Vodopád Gitgit uvnitř deštného pralesa, horké prameny Banjar a příjemné klima se zelenou přírodou.

Ceremonie
Ceremonie

Zažijte slavný hinduistický obřad - ceremonii kremace, které předchází velký průvod, která zemřelého posílá do dalšího života.

Návštěva tradičních vesnic
Návštěva tradičních vesnic

Nahlédneme jak žijí původní obyvatelé a čas strávíme i v nejstarší balijské vesnici. Nevynecháme chrám Kehen a kulturní park Taman Nusa.

Ulun Danu
Ulun Danu

Výlet do hinduistického chrámu a přilehlého jezera Beratan, které spolu s horami tvoří krásné panorama.

Uluwatu
Uluwatu

Poznejte hinduistický chrám Uluwatu. Stojí na skalnatém útesu s krásným výhledem na Indický oceán.

Jungle trekking
Jungle trekking

Je libo čerstvý vzduch, příroda a deštný prales? V oblasti Bedugul se vydáte do farmářských oblastí a deštných pralesů, kde budete mít možnost vidět spousty tropických rostlin, stromů a zajímavostí.

Potápění
Potápění

Jedno z nejkrásnějších míst na světě pro potápění je považováno Bali a okolí ostrovů Gili Trawangan a Air. Společně s Česky mluvícím instruktorem budete mít příležitost objevit bohatý podmořský život.  

Golf na Bali
Golf na Bali

Zlepšete si handicap na nádherném golfovém hřišti na Bali s výhledem na oceán. Rádi Vám s tím pomůžeme.

Tanah Lot
Tanah Lot

Vzrušující výlet kde při západu slunce navštívíte chrám tyčící se na skále, obklopen oceánem.

Kintamani
Kintamani

Výlet s průvodcem, během kterého spatříte panorama aktivní sopky Batur a přilehlé jezero při východu slunce. Čekají Vás také místa jako je GoaGajah - Sloní jeskyně, nebo chrámy Tampak a Tirta Empul.

Rybaření na Bali
Rybaření na Bali

Láká Vás možnost ulovit exotickou rybu z indického oceánu a poté ji pustit zpět na svobodu? Díky nám máte příležitost vyzkoušet si tradiční techniky chytání ryb podél korálových útesů i na otevřeném moři.

Surfování
Surfování

Sníte o tom si sjet svoji první vlnu? Na Bali je pro to mnoho krásných míst, kde můžete s instruktorem zkusit své první surfařské „kroky“.

Jízda na koních
Jízda na koních

Zažijte krásnou jízdu na koních podél pláží Bali a ostrovů Gili.